Legia Warszawa wraca do treningów po urlopie. Jak poinformował stołeczny klub, w ośrodku Legia Training Center piłkarze przeszli badania medyczne, w tym EKG i echo serca, oceniające kondycję kardiologiczną. Po południu wzięli udział w odprawie ze sztabem szkoleniowym, podczas której przedstawiono nowych graczy, m.in. Chorwata Zorana Arsenicia, bramkarza Ivana Brkicia oraz napastnika Łukasza Zjawińskiego. W niedzielę od rana wszyscy dostępni zawodnicy zostaną poddani rozmaitym testom, a w poniedziałek wezmą udział w pierwszych zajęciach na boisku. W ośrodku w Książenicach legioniści spędzą pierwsze dni przygotowań. W piątek wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do niemieckiego Herzogenaurach, gdzie będą trenować w ośrodku jednego ze znanych producentów sprzętu sportowego. Legia Warszawa rozegra dwa mecze kontrolne - z ekipą do lat 23 mistrza Niemiec Bayernu Monachium oraz drugoligowcem FC Nuernberg. Po powrocie z Niemiec zespół trenera Marka Papszuna będzie kontynuował przygotowania do sezonu w swoim ośrodku. W planach ma kilka sparingów, m.in. ze słowackim AS Trencin. Rozgrywki Ekstraklasy 2026/27 Warszawianie rozpoczną 24 lipca od wyjazdowego spotkania z Pogonią Szczecin. Z klubem pożegnali się m.in. Kolumbijczyk Juergen Elitim, Serb Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk, bramkarz Kacper Tobiasz, Patryk Kun i Słoweniec Petar Stojanović.
Klub
Legia Warszawa wraca do treningów po urlopie
Legia Warszawa rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu Ekstraklasy. Piłkarze przeszli badania medyczne i rozpoczęli treningi w ośrodku Legia Training Center
Legia Warszawa Hub