Legia Warszawa złożyła propozycję Inakiemu Astizowi, by objął stanowisko w klubowej akademii. Hiszpan jednak nie zainteresował się tą ofertą.

Co się wydarzyło?

Marek Papszun zastąpił Astiza na stanowisku trenera Legii Warszawa w zimie tego roku. Okazuje się, że przed startem nowego sezonu Hiszpan mógł wrócić do stolicy, choć nie w roli pierwszego szkoleniowca.

Dlaczego to jest ważne dla Legii Warszawa?

Grający przez wiele lat w Legii Hiszpan jesienią 2025 roku poprowadził warszawską drużynę w 10 meczów. Jego dorobek był bardzo słaby: jeden mecz wygrany, trzy zremisowane, aż sześć przegranych, 11 bramek zdobytych, a 15 straconych.

Co dalej?

Były piłkarz i członek sztabów szkoleniowych Legii zakotwiczy na Cyprze. Został asystentem Mauro Camoranesiego, mistrza świata z 2006 roku, nowego szkoleniowca AEK Larnaca.

SezonMiejsceMeczeWygraneRemisPrzegrane
2025/202663012810

Miniony sezon dla Legii był niezwykle trudnym doświadczeniem. Zimowała w strefie spadkowej i gdyby nie przyjście Papszuna, który całkowicie odmienił oblicze zespołu, to mogła zostać zdegradowana do I ligi. Ostatecznie finiszowała szóstym miejscu i niewiele zabrakło, aby uzyskała prawo gry w europejskich pucharach.

Nowe rozgrywki Warszawianie rozpoczną 24 lipca. Pierwszym rywalem Legii będzie Pogoń, a mecz zostanie rozegrany w Szczecinie.